I Ogólnopolski Zjazd Liberalny, organizowany przy wsparciu FWG, odbędzie się 30 września, w Sali GATE 1 Air Hotel przy Alei Krakowskiej 42 w Warszawie. Organizatorzy zapowiadają panele dyskusyjne z udziałem ekspertów, którzy są sukcesywnie ogłaszani na stronie internetowej wydarzenia. Cały Zjazd zwieńczy zaprezentowanie “Deklaracji Liberalnej”. Nie zabraknie także afterparty.
Panele eksperckie
W ramach wydarzenia odbędzie się “Panel Europejski” poświęcony pozycji zagranicznej Polski po ośmiu latach władzy eurosceptyków. Pierwszym z ogłoszonych ekspertów jest senator Jacek Bury, przedsiębiorca i samorządowiec, członek senackiej Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności oraz Komisji Nauki, Edukacji i Sportu.
Kolejna dyskusja to “Panel Medialny” dotyczący fake newsów, dezinformacji i ich wpływu na społeczeństwo. Udział potwierdził już Wojciech Szeląg, dziennikarz i prezenter telewizyjny.
W “Panelu Samorządowym” głos zabierze Rafał Kudas, wicestarosta Powiatu Myślenickiego, a dotyczyć będzie centralizacji i uzależnienia ekonomicznego samorządów przez rząd Zjednoczonej Prawicy.
Liberałowie poszukują także odpowiedzi na pytanie skąd wśród niektórych w Polsce bierze się kult socjalizmu. Wątek ten zostanie poruszony w “Panelu Gospodarczym”, w którym wystąpi m. in. Waldemar Kleszcz, właściciel Biura Rachunkowego Krakus.
Na koniec uczestnicy wysłuchają “Panelu Obywatelsko – Ustrojowego” o roli procesów demokratycznych w kształtowaniu polskiego społeczeństwa. Stowarzyszenie Niskie Składki ogłosiło już w nim udział swojego prezesa, Dariusza Szczotkowskiego.
Organizatorzy z “Niskich Składek” zachęcają do dołączenia do społeczności, która walczy o wolność i wartości liberalne. Więcej informacji oraz bilety dostępne na stronie: https://zjazdliberalny.pl/.
O organizatorach
Stowarzyszenie “Niskie Składki” powstało w celu propagowania idei liberalizmu gospodarczego, decentralizacji władzy publicznej oraz wolności osobistej człowieka. Poprzez współtworzenie i wspieranie programów oraz inicjatyw, dąży do reformy instytucji publicznych i zapewniających budowę państwa prawa oraz sprawiedliwych, sprawnych i efektywnych rządów. Ponadto jego członkowie wspólnie prowadzą akcję społeczne dla osób w trudnej sytuacji życiowej.
Największą i najbardziej rozpoznawalną akcją dobroczynną stowarzyszenia jest zorganizowana w 2020 roku akcja „Posiłek Dla Lekarza”. Akcja polegała na zwrocie (refundacji) udokumentowanych kosztów zamówień posiłków dostarczanych przez restauracje osobom zatrudnionym w ochronie zdrowia, a także hospitalizowanym w związku z zarażeniem koronawirusem i tym, które się nimi opiekowały w placówkach ochrony zdrowia. Łącznie podczas zbiórki zebrano ponad pół miliona złotych.
Więcej o działalności stowarzyszenia “Niskie Składki” znajdziesz na jego stronie internetowej.