Wspieramy inicjatywy
na rzecz wolności gospodarczej
i inwestujemy w liberalne
projekty, które zmieniają
rzeczywistość.

Wspieramy inicjatywy na rzecz wolności gospodarczej i inwestujemy w liberalne projekty, które zmieniają rzeczywistość.

System grantowy

Fundacja Wolności Gospodarczej inwestuje w najbardziej wartościowe inicjatywy na rzecz wolności gospodarczej i wzmacnia ich siłę oddziaływania. Poszukujemy projektów, które zmieniają rzeczywistość w kierunku liberalnym.

Wsparcie

Wspieramy organizacje, które:

Podzielają wartości Fundacji Wolności Gospodarczej.

Posiadają udokumentowane osiągnięcia w zakresie promocji wolności gospodarczej i myśli liberalnej.

Realizują działania wpisujące się w co najmniej jeden z czterech obszarów działania fundacji.

Realizują projekty, które mają szansę zmienić rzeczywistość w kierunku liberalnym.

Korzystają także z innych źródeł finansowania i angażują się w fundraising ze źródeł prywatnych, tak aby wsparcie z Fundacji Wolności Gospodarczej nie finansowało całego budżetu projektu.

Do 4 grudnia 2023 roku, Fundacja Wolności Gospodarczej przyjmuje wnioski grantowe dotyczące projektów realizowanych w 2024 roku.

Poza tym, zespół fundacji na bieżąco analizuje najciekawsze inicjatywy wspierające liberalizm, praworządność, edukację ekonomiczną i obywatelską, a także proces przystąpienia Polski do strefy euro, w poszukiwaniu tych, które warto wzmocnić.

Pytania na temat grantów przyznawanych przez Fundację Wolności Gospodarczej prosimy kierować na adres e-mail: granty@wolnagospodarka.pl

Publikacje

Fundacja Wolności Gospodarczej wspiera powstawanie wartościowych treści, które wzmacniają idee wolnościowe w debacie publicznej. Na stronie Fundacji znajdziecie polecania ciekawych publikacji, a w ramach Biblioteki Wolności tworzymy unikalny księgozbiór poświęcony myśli liberalnej. Fundacja zamierza też wydawać książki, które wcześniej nie były obecne na polskim rynku.

Edukacja

Fundacja Wolności Gospodarczej angażuje się w projekty edukacyjne. Chcemy nowoczesnej edukacji, która skupia się na kompetencjach przyszłości i odpowiada na realne potrzeby mieszkańców. Jesteśmy otwarci na współpracę ze studentami, naukowcami, uczelniami i think-tankami.

Od 2021 roku firma PRESS GLASS, stworzona przez Prezesa Zarządu Fundacji Wolności Gospodarczej Arkadiusza Musia, należy do Klubu Partnerów Szkoły Głównej Handlowej. Fundacja pragnie być obecna na najlepszej uczelni ekonomicznej w Polsce i docierać z liberalnym przekazem do studentów i pracowników naukowych.

Wydarzenia

Fundacja Wolności Gospodarczej organizuje panele, debaty i wydarzenia na temat najważniejszych tematów gospodarczych i myśli liberalnej. Nasi przedstawiciele są aktywni w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Pojawiamy się na ważnych konferencjach o gospodarce i wolności w Polsce i za granicą. Do zobaczenia na najbliższych wydarzeniach Fundacji.