Zjazd wolnościowy im. Miltona Friedmana, czyli popularne “Miltonalia”, to coroczne spotkanie polskich liberałów, libertarian i wolnorynkowców, organizowane przez Fundację Wolności i Przedsiębiorczości.
Jak zapowiada Marcin Chmielowski, wiceprezes FWiP, przy okazji tegorocznego spotkania, uczestnicy świętować będą również X-lecie działalności Stowarzyszenia Libertariańskiego, współpracującego z organizatorami. Dodatkowo, wydarzeniu będzie towarzyszył motyw vaporwave (muzyczno-graficzny gatunek sztuki internetu powstały w latach 2010-2011). Związana z nim subkultura jest czasami kojarzona z dwuznacznym lub satyrycznym podejściem do kapitalizmu, konsumpcjonizmu czy popkultury. – Dobór takiej stylistyki jest celowy. Chcemy pokazać, że pamięć o triumfującym neoliberalizmie, otwieraniu się granic, a w Polsce początkach kapitalizmu, to potężne narzędzia myśli i wyobraźni. Nie chcemy jednak traktować estetyki vaporwave jako nostalgicznej. Chcemy ją przewartościować i przypomnieć liberałom i libertarianom czasy, kiedy rynek szedł do przodu w tempie Fast Forward – tłumaczy.
Organizatorzy nie zapominają jednak o tym, z czego “Miltonalia” stały się znane z poprzednich edycji. – Proponujemy nie tylko szereg świetnych wystąpień, niekiedy nieoczywistych mówców, ale również ogrom networkingu i dobrą zabawę – uspokaja Jacek Spendel, Prezes Fundacji. W podobnym tonie wypowiada się Marcin Chmielowski: – Silna sieć ludzi kreatywnych jest tym, od czego zależy powodzenie każdego ruchu społecznego, także powodzenie libertarian.
Jednym z punktów programu tegorocznych “Miltonaliów” jest wykład “Lobbing wolności – jak zwiększyć skuteczność w przekonywaniu do liberalnych idei?”, który poprowadzi Marek Tatała, CEO i Wiceprezes Fundacji Wolności Gospodarczej. Oprócz tego uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prelegentów z Polski, USA, Gruzji, czy Hongkongu.
Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne tutaj.
Misją Fundacji Wolności i Przedsiębiorczości jest wykształcenie nowej generacji liderów, oferując im wiedzę i umiejętności niezbędne w rozwoju na gruncie zawodowym i w procesie urzeczywistniania ideałów wolnego społeczeństwa. Organizacja dąży do Polski, w której wolnościowi liderzy stoją na straży dobrowolnie zorganizowanego społeczeństwa, ograniczonego rządu, rządów prawa oraz skutecznie nie dopuszczają do rozrostu władzy państwowej. Więcej informacji o organizatorach jest dostępna na ich stronie internetowej.