Fundacja Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa

Instytut Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa ufundowany we Wrocławiu w 2003 roku jest niezależnym ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć wybitnego austriackiego ekonomisty Ludwiga von Misesa.

Współpracownicy Instytutu Misesa dążą to tego by Polska była krajem, w którym prawo do własności prywatnej i wolność zawierania umów tworzą podstawy dobrobytu, szerząc wiedzę ekonomiczną w społeczeństwie. Fundacja jest zaangażowana w wiele projektów edukacyjnych np. Lekcje Ekonomii dla Młodzieży, Kluby Austriackiej Szkoły Ekonomii czy podręcznik do podstaw przedsiębiorczości „Wolna przedsiębiorczość”, dopuszczony do użytku w liceach i technikach.

Poza tym Instytut posiada też wolnościowe wydawnictwo dzięki któremu ukazują się na polskim rynku ciekawe publikacje o liberalizmie i austriackiej szkole ekonomii m.in. takich autorów jak Ludwig von Mises, Friedrich Hayek, Henry Hazlitt czy Dierdre McCloskey. Książki wydane przez Instytut Misesa znajdują się w księgozbiorze Biblioteki Wolności.

Z działalnością Instytutu Misesa można się zapoznać na ich stronie internetowej.