Maria Muś

Członek Rady

Maria Muś jest zawodowym pilotem śmigłowca. Swoją przygodę z lataniem rozpoczęła w wieku 16 lat.

Ukończyła Akademię Obrony Narodowej. Posiada licencję zawodową a także uprawnienia do lotów według wskazań przyrządów i latania w górach. Jest również instruktorem śmigłowcowym. Posiada także amerykańską licencje zawodową. Szkoliła się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Szwajcarii, Anglii, Holandii, Czechach, Francji i Austrii. Uwielbia aerodynamikę. Lata również pokazowo oraz sportowo. Poza pracą reprezentuje Polskę jako członek Narodowej Kadry Śmigłowcowej. Lata na 5 różnych typach śmigłowców i może pochwalić się liczbą ok. 2500 godzin nalotu.

Maria uważa, że sukces to w znacznej większości ciężka praca, a nie talent. Szczęście w życiu jest ważne, ale trzeba mu pomóc. Pytana o to jak to jest być kobietą w wielu „męskich światach” uważa, że każdy musi wykonać taką samą pracę niezależnie, jakiej jest płci. Przyznaje, że w życiu zawodowym nie powinno się patrzeć na siebie jak na kobietę czy mężczyznę, a jako na jednostkę, która ma do osiągnięcia cel czy zadanie do wykonania.

Interesuje się również jeździectwem, strzelectwem sportowym oraz motoryzacją. Propaguje zdrowy i aktywny styl życia – jest wegetarianką i stawia mocno na work-life balance.