Marek Tatała

Wiceprezes Zarządu / CEO

Ekonomista, manager w sektorze organizacji pozarządowych i think tanków, ekspert ds. polityki gospodarczej, regulacji i ekonomicznej analizy prawa. Absolwent ekonomii i nauk politycznych na University of Bristol w Wielkiej Brytanii oraz ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył międzynarodowe szkolenia Atlas Leadership Academy i Think Tank MBA organizowane przez amerykańską sieć Atlas Network.

Członek grupy Global Influencer Summit, platformy wymiany doświadczeń liderów liberalnych organizacji z całego świata. Uczestnik programu Advancing Democracy realizowanego przez Friedrich Naumann Foundation i American Jewish Committee. Laureat Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza.

Nominowany do nagrody Gazety Stołecznej „Stołek 2016” za kampanię „Legalnie nad Wisłą”. W latach 2013-2021 Wiceprezes Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR). Od 2022 r. członek Rady Fundacji FOR. Od 2021 r. Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Fundacji Wolności Gospodarczej. Autor wielu artykułów na temat gospodarki, prawa i polityki publikowanych w Polsce i za granicą. Liberał.