Marek Tatała

Wiceprezes Zarządu / CEO

Ekonomista, manager w sektorze organizacji pozarządowych i think tanków, ekspert ds. polityki gospodarczej, regulacji i ekonomicznej analizy prawa. Absolwent ekonomii i nauk politycznych na University of Bristol w Wielkiej Brytanii oraz ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył międzynarodowe szkolenia Atlas Leadership Academy i Think Tank MBA organizowane przez amerykańską sieć Atlas Network.

Członek grupy Global Influencer Summit, platformy wymiany doświadczeń liderów liberalnych organizacji z całego świata. Uczestnik programu Advancing Democracy realizowanego przez Friedrich Naumann Foundation i American Jewish Committee. Laureat Jesiennej Szkoły Leszka Balcerowicza.

Nominowany do nagrody Gazety Stołecznej „Stołek 2016” za kampanię „Legalnie nad Wisłą”. Od 2013 r. Wiceprezes Fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR). Od 2021 r. Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Fundacji Wolności Gospodarczej. Autor wielu artykułów na temat gospodarki, prawa i polityki publikowanych w Polsce i za granicą. Liberał.