Autor: FWG
Fundacja Wolności Gospodarczej została partnerem tegorocznej edycji Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. To wydarzenie jest dobrą okazją do promocji misji i działalności fundacji wśród młodych ludzi.
Autor: FWG
Fundacja Wolności Gospodarczej została partnerem tegorocznej edycji Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie. To wydarzenie jest dobrą okazją do promocji misji i działalności fundacji wśród młodych ludzi.
W tym roku tematem specjalnym, w który zaangażowało się FWG podczas Campusu, jest idea wejścia Polski do strefy euro. We wtorek, 30 sierpnia, o godz. 13:00 odbędzie się warsztat „Euro. Mity i Fakty”, który poprowadzi prof. Dariusz Rosati, autor wydanej w 2022 roku książki o tym samym tytule. Dla uczestników warsztatu przygotowaliśmy upominek w postaci egzemplarza książki prof. Rosatiego.
Z kolei w środę, 31 sierpnia, o godzinie 10:30 odbędzie się główna dyskusja tego dnia pt. „Kurs na euro – polską walutę przyszłości?”. Rozmowę poprowadzi wiceprezes FWG Marek Tatała, a wezmą w niej udział Aleksandra Kot (Młodzi Nowocześni i #EUROMisja), Ludwik Kotecki (członek Rady Polityki Pieniężnej), Artur Nowak-Far (Szkoła Głowna Handlowa) i Joanna Tyrowicz (Uniwersytet Warszawski). Są to pierwsze wydarzenia w ramach kampanii FWG #KursNaEuro, której przebieg śledzić będzie można na stronie internetowej www.kursnaeuro.pl.
Campus Polska Przyszłości, organizowany już po raz drugi przez Rafała Trzaskowskiego, rozpoczyna się w Olsztynie 26 sierpnia i trwa do 1 września. Młodzi ludzie będą dyskutować, wymieniać poglądy, bawić się i zastanawiać, jak zmieniać Polskę. Organizator wydarzenia i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski o Campus Polska Przyszłości mówi jako o „miejscu wymiany wiedzy i doświadczeń, nawiązywania relacji i tworzenia innowacyjnych idei, które będą miały wpływ na rozwój naszego kraju”.
Jednym z głównych partnerów tegorocznej edycji jest Fundacja Wolności Gospodarczej, a partnerem merytorycznym Campusu jest wspierane przez FWG Forum Obywatelskiego Rozwoju. W Campusie udział wezmą również przedstawiciele innych inicjatyw, które otrzymały granty od fundacji m.in. Alicja Defratyka z projektu Ciekaweliczby.pl czy twórcy inicjatywy Wolne Sądy.
Poza wydarzeniami dotyczącymi wprowadzenia euro w Polsce szczególnie polecamy:
– Spotkanie „Gospodarka w trakcie wojny kulisy pomocy gospodarczej Polski i Europy dla Ukrainy” z udziałem członka Rady Fundacji Wolności Gospodarczej Jakuba Karnowskiego i Macieja Święcickiego (27 sierpnia o godz. 13:00).
– Warsztat „Don’t look up? Wyzwania w polityce gospodarczej poza jedną dekadę”, który poprowadzi Sławomir Dudek z Fundacji FOR (27 sierpnia o godz. 13:00)
– Dyskusję „Czy warto bronić praworządności? Jak odbudować państwo prawa? – Prawnicy wobec ataku na niezależność sądownictwa” z udziałem m.in. Marii Ejchart-Dubois i Michała Wawrykiewicza z Wolnych Sądów (28 sierpnia o godz. 11:30)
– Spotkanie z Adamem Bodnarem pt. „Putinizacja prawa” (28 sierpnia o godz. 18:45)
– Dyskusję „Czy możliwe jest jeszcze miękkie lądowanie w gospodarce?” z udziałem m.in. Alicji Defratyki z Ciekaweliczby.pl i Sławomira Dudka z Fundacji FOR (29 sierpnia o godz. 13:00)
– Spotkanie „Czy UE broni swoich wartości?” z twórcami inicjatywy Wolne Sądy (29 sierpnia o godz. 14:30)
Wśród gości tegorocznego Campusu znaleźli się m.in. Garry Kasparov, Ivan Krastev, Mark Brzezinski, Donald Tusk, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz, Tomasz Grodzki, Jerzy Buzek, Jan Krzysztof Bielecki, Agnieszka Holland, Wanda Traczyk-Stawska i wiele innych osób.
Cały program tegorocznego wydarzenia znajduje się na stronie Campusu.